BASINDA METRONAK

Deprem felaketinin yaşandığı Pakistan’a yardım malzemesi taşıyan Metronak Uluslar arası Taşımacılık’ın Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Altıntaş, yardım malzemelerini kar etmeden taşıdıklarını bildirdi.

Altıntaş, amaçlarının, Türk halkına yıllar önce yardım eden Pakistan’lılara Türk halkını borcunu ödemek olduğunu belirterek, “Türk halkı daha önceden gördüğü yardımın çok daha fazlasını yapacaktır. Biz de üstümüze düşeni yapacağız ve kardeşlerimize yardım malzemelerini en hızlı şekilde ihtiyaç yerlerine ulaştıracağız. Bu boynumuzun borcudur” dedi. Bugüne kadar bir takım yardım kuruluşlarının Pakistan’a yaptıkları yardımları taşıdıklarını belirten Altıntaş, Pakistan’a taşıma yapılmadığını ve şu ana kadar yapılan taşımaların zor şartlarda aktarmalı olarak yürütüldüğünü ifade etti.

Altıntaş, bütün zorluklara rağmen taşınan yardım malzemeleri olduğunu bildiğimiz kardeşlerimiz Pakistan halkına yetiştirmekteyiz ve buda bizim aktarma noktalarındaki bu işe gerçekten gönül vererek çalışan arkadaşlarımızın da şu ana kadar muhtelif derneklerin 15 araçlık yardım malzemesini taşıdık ve daha da devam ediyoruz.”diye konuştu.

Yardım malzemelerinin direk taşınamamasını sıkıntı yarattığını da belirten Altıntaş, yani konuya acil olarak yönlenmesi gerektiğini Pakistan’la en azından bu durum sona erene kadar ülke arasında yardım malzemelerinin daha hızlı taşınabilmesi için gerekli brokrasinin yapılaması gerektiğini kaydetti.

 
 
Metronak Teks. Uluslararası Taşımacılık İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti.
© 2015 | Sitedeki yazı ve görseller izin alınmaksızın kopyalanıp kullanılamaz. / Tasarım: TBTajans